LE34: Jeśli chodzi o sam proces rekrutacyjny, on również był dla nas bardzo satysfakcjonujący

W LE34 korzystamy z usług nearshoringu firmy ProData Consult. Zatrudniliśmy dwóch specjalistów IT z siedziby nearshoringowej ProData Consult w Polsce. To właśnie z tego miejsca utrzymują oni aplikacje, z których korzystamy. Zdecydowaliśmy się na tę metodę współpracy, ponieważ wcześniej bezskutecznie próbowaliśmy innych rozwiązań. Przez jakiś czas staraliśmy się zarządzać procesami rekrutacyjnymi IT wewnętrznie, jednak niestety nasz profil nie jest na tyle atrakcyjny, aby przyciągnąć najlepszych programistów z Danii. Co więcej, niewielu mieszkańców naszego kraju posiada umiejętności, na których nam zależy, dlatego nie byliśmy w stanie znaleźć tak wykwalifikowanych specjalistów, jakich szukaliśmy.

Dlatego właśnie, po przeanalizowaniu naszych możliwości i dokładnej analizie oferty ProData Consult, stwierdziliśmy, że ich sposób działania jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. ProData Consult posiada wiarygodny profil, który skłonił nas do podjęcia współpracy. Przed wyborem ProData Consult, prowadziliśmy rozmowy z indyjską firmą, która zaoferowała nam podobne rozwiązania. Niestety, miała ona kilka niedociągnięć, w związku z czym nie spełniała w pełni naszych oczekiwań. W rozmowach zauważyliśmy pewne trudności w odniesieniu do kultury i wzajemnego zrozumienia, których nie mogliśmy pokonać. Jeśli chodzi natomiast o system nearshoringowy ProData w Polsce, rozmowy od początku były jasne i konkretne.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z ProData Consult. Nie mamy ani cienia zastrzeżeń do działań zarówno firmy ProData Consult, jak i konsultantów pracujących dla nas z Polski. Współpraca jest płynna i bezproblemowa. Wszystko jest tak, jak być powinno, a my jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielem ProData Consult, który zawsze chętnie służy nam pomocą. Dzięki czatowi online dostępnym na portalu, możemy bez problemu komunikować się z naszymi konsultantami z Polski, co sprawia, że nasza współpraca jest tak płynna, jakby siedzieli obok nas w jednym biurze.

Z naszego doświadczenia ze współpracy z ProData Consult wiemy też, że naszym konsultantom w Polsce oferowane są dobre warunki pracy. Cieszą się, że mogą być częścią większej społeczności, gdzie znajdują się inne osoby, wykonujące podobną pracę, co jest dodatkowo korzystne, ponieważ jest ich tylko dwóch.

Siedziba w Polsce jest zlokalizowana blisko lotniska, w związku z czym jest stosunkowo łatwo dostępna. W biurze panuje przyjazna atmosfera, więc nasi pracownicy nie tylko chętnie do niego przychodzą, ale także z przyjemnością i należytą starannością wykonują swoje obowiązki. Wszystkie te elementy sprawiają, że współpraca w pełni spełnia nasze oczekiwania.

Jeśli chodzi o sam proces rekrutacyjny, on również był dla nas bardzo satysfakcjonujący. Pomimo, że został przeprowadzony bardzo szybko, zawsze otrzymywaliśmy najwyższej klasy kandydatów. Przed naszą wizytą w Polsce, z zaledwie miesięcznym wyprzedzeniem, firma ProData Consult Dania znalazła 12 kandydatów, którzy wzięli udział w rozmowie rekrutacyjnej. Wizyta przebiegła bardzo sprawnie i bez problemu udało nam się znaleźć odpowiednich kandydatów, dzięki czemu mogliśmy działać szybko i skutecznie.

ProData Consult świetnie radzi sobie w znajdowaniu odpowiednich kandydatów zarówno jeśli chodzi o umiejętności, jak i dopasowanie do organizacji. Cały proces pozyskiwania pracowników jest łatwy i skalowalny, a co więcej - ostateczny wynik finansowy jest taki, jaki być powinien. Dla nas nie jest to kwestia oszczędzania pieniędzy. Moglibyśmy zatrudnić konsultantów w Danii za mniej-więcej podobną kwotę, ale na pewno byłyby to osoby o znacznie niższych kwalifikacjach. Dlatego właśnie skorzystanie z usług ProData Consult okazało się doskonałym rozwiązaniem, z którego warto było skorzystać.

Thorbjørn Mandahl Pedersen

Kadra kierownicza w firmie GIS i zagospodarowanie wewnętrzne w firmie geodezyjnej LE34

POWIĄZNE